Пораз Аматерске репрезентације ФС РЗС на Квалификационом турниру

У полуфиналу Квалификационог турнира ФСС за Регионални УЕФА Куп, Аматерска репрезентације ФС РЗС претрпела је пораз 1:2 од колега из ФС Београда.

У суботу 08.јуна 2024.године у Шапцу, на стадиону ФК”Мачва, у тропским условима јер се утакмица играла у 16:00 часова, одиграна је борбена и узбудљива утакмица, која је решена голом у 97.минуту.

Веома лоше је наша екипа ушла у утакмицу и већ у 5.минуту ФС Београда је повео са 0:1 након несхватљиве грешке нашег тима. Прво полувреме је протекло у јаловим нападима наше екипе, по спарном времену тешко се пробијао бункер Београђана.

На почетку другог полувремена селектор Славиша Ковачевић је извршио четири измене, што је довело до тоталне офанзиве наше аматерске репрезентације. Међутим у 55.минуту утакмице остајемо са играчем мање због другог жутог картона Марка Божића.

Међутим и играч мање није омео наше играче у офанзиви, ређали су се напади за нападом, али гола није било све до 89.минута, када је Александар Ђорђевић успео да савлада гостујућег голмана.

Али ни ту није био крај утакмице, која је била продужена 5 минута. У 97.минуту ФС Београда долази до гола и незаслужене победе. Опет је погрешила одбрана наше репрезентације и снови о пласману у финале у Лозници су нестали само пар секунди пре последњег звиждука.

На крају, ФС РЗС изражава велику захвалност свим играчима и тренерима који су се одазвали селектору Ковачевићу, који су после напорне сезоне издвојили 5 дана за припреме и учешће на турниру у Шапцу, са надом да ће следеће окупљање бити резултатски успешније.